Transport samochodów osobowych – jak to zrobić?

Wielu Polaków myśląc o kupnie nowego samochodu, stawia na zakup używanego auta z zagranicy. Wpływ na te decyzje ma z pewnością fakt, że wciąż niewielu z nas stać na zakup nowego pojazdu, prosto z salonu. Skoro w krajach Europy Zachodniej przepisy związane z emisją spalin są coraz bardziej restrykcyjne, to szansa na sprowadzenie stamtąd prawie nowego, dobrze wyposażonego i w atrakcyjnej cenie auta jest dość spora. Warto zatem zastanowić się, jak najbezpieczniej i jednocześnie w rozsądnej cenie przetransportować auto do Polski. Jak wygląda transport samochodów osobowych z zagranicy?

Transport samochodów osobowych – jaki sposób wybrać?

Przewóz samochodów z zagranicy zależy od kilku czynników. Przede wszystkim jeśli chcemy przetransportować jeden samochód, dla własnego użytku, to można rozważyć dwie opcje: samodzielnie wrócić nowym autem do kraju lub skorzystać z pomocy lawety. Pierwsza opcja wydaje się być szybka, łatwa i tania, aczkolwiek i tutaj musimy się zmierzyć z kilkoma formalnościami i wykupieniem ubezpieczenia przed podróżą. Osoby, które jednak nie czują się na siłach, by przetransportować samochód samodzielnie lub też osoby, które chcą na raz przewieźć kilka aut, np. handlarze, coraz częściej decydują się na transport auta przy pomocy usług profesjonalnych firm transportowych.

Przewóz samochodów z Niemiec – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyspecjalizowanego w transporcie samochodów przewoźnika? Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo i cena. Niestety szybkie decyzje zwykle wiążą się dodatkowymi kosztami. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem firmy transportowej dużo wcześniej. Korzystając z tego typu usługi, należy pamiętać o ubezpieczeniu OC przewoźnika i tym czy ich flota wyposażona jest w tachografy – czyli rejestrator czasu wykonywanej pracy i drogi, jaką pokonał pojazd. Dzięki temu na bieżąco można kontrolować, jak przebiega przewóz samochodów osobowych czy ciężarowych.

Transport samochodów osobowych z Niemiec – profesjonalna pomoc

Nie od dziś wiadomo, że Polacy najchętniej kupują używane auta w Niemczech i stamtąd sprowadzają je do Polski. Największą popularnością cieszą się takie marki jak: Volkswagen, Audi, BMW i Mercedes. Profesjonalna firma transportowa zajmująca się sprowadzaniem aut z Niemiec powinna dysponować nie tylko zaufanymi kierowcami, ale także drużyną złożoną z logistyków i spedytorów. Wtedy też, to po ich stronie jest załatwienie wszystkich potrzebnych formalności i ubezpieczeń. To właśnie dzięki tego typu firmom przewóz samochodów osobowych z Niemiec jest o wiele łatwiejszy niż jego samodzielne sprowadzenie do kraju.