Ile kosztuje transport samochodów z Niemiec?

Jak już wspomnieliśmy we wpisie dotyczącym organizacji transportu samochodów używanych z Niemiec, od wielu lat najwięcej samochodów sprowadzanych jest do Polski właśnie zza naszej zachodniej granicy – przede wszystkim z uwagi na bliskość naszych zachodnich sąsiadów, ale także jakość używanych aut. Posiłkując się profesjonalną firmą w transporcie samochodów z Niemiec, warto zrobić mały research i wybrać najlepszą opcję. Jak wysoki może być koszt transportu auta z Niemiec? Przeczytaj i dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Transport samochodów z Niemiec – cena i co na nią wpływa?

Transport samochodów z Niemiec i jego cena, to z pewnością to, co ciekawi najbardziej wszystkich zainteresowanych przewozem aut na lawecie. Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na cenę przewozu aut z Niemiec, są: rodzaj samochodu, waga i wymiary, odległość z Niemiec do Polski i oferta firmy transportowej. O ile gabaryty auta, a także ilość kilometrów do przebycia podczas transportu są oczywiste, o tyle oferta firm trudniących się tego rodzaju usługami może być dla niektórych zadziwiająca. Skąd wobec tego biorą się rozbieżności w ofertach usług transportowych? Przede wszystkim zależy to od wielkości firmy i ilości samochodów, którymi dysponuje. Im firma jest większa i lepiej wyposażona, tym cały proces transportu samochodu z Niemiec jest sprawniejszy, a jego koszty zminimalizowane. Większe firmy mają również znacznie lepsze warunki umowy z ubezpieczycielem OCP, co w razie wyrządzenia szkody podczas transportu jest bardzo potrzebne usługobiorcom.

Laweta Niemcy-Polska – koszt transportu auta z Niemiec

Wiele firm zajmujących się transportem samochodów z Niemiec za każdym razem przygotowuje indywidualną ofertę dla klienta. Oczywiście pod uwagę zawsze brane są powyższe czynniki, niemniej jednak warto spróbować negocjować. Kluczową rolę odgrywa tutaj jednak odległość z Niemiec do Polski, ceny wahają się od kilkuset złotych do nawet 2000 zł w przypadku samochodów osobowych. Dla aut ciężarowych koszt transportu auta z Niemiec przekracza 2000 zł. W przypadku dłuższych tras ważne jest też bezpieczeństwo kierowcy, który musi przestrzegać dziennie wypracowanych godzin. Wówczas klient powinien być informowany o możliwym wydłużeniu całego procesu transportu.

Koszt transportu auta z Niemiec – profesjonalne oferty

Legalne sprowadzenie auta z Niemiec wiąże się z szeregiem formalności, dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy nie tylko bezpiecznie przywiozą kupiony samochód, ale także zajmą się wszystkimi niezbędnymi formalnościami, o których zwykły kupujący czasami nawet nie zdaje sobie sprawy.