Import samochodów z Niemiec na zamówienie – Jak to zrobić dobrze?

Choć import samochodów z Niemiec może wydawać się trudny i skomplikowany, wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka najważniejszych aspektów, by cała operacja zakończyła się sukcesem. Sprowadzenie auta na zamówienie za pośrednictwem zewnętrznej firmy może okazać się niezwykle opłacalne, jednak wymaga dopełnienia kilku formalności. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać decydując się na zakup pojazdu poza naszym krajem.

Auta na zamówienie z Niemiec — dlaczego warto sprowadzić pojazd?

Bez względu na to, czy postawisz na usługi firmy sprowadzającej auta na zamówienie, czy też na własną rękę dokonasz importu samochodu z Niemiec, pojazd zakupiony u naszych zachodnich sąsiadów może okazać się niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Maszyny te z reguły są regularnie serwisowane, nie wspominając już o bardziej zrównoważonej eksploatacji i kompletnej historii. Dzięki temu całe przedsięwzięcie nie tylko pozwoli Ci cieszyć się sprawnym i zadbanym pojazdem, ale także będzie korzystne z finansowanego punktu widzenia.

Import samochodów na zamówienie — o czym pamiętać?

Sprowadzając auto z Niemiec warto dowiedzieć się, czy zostało ono wyrejestrowane przez sprzedającego. W przypadku kupna zarejestrowanego pojazdu czeka Cię natomiast wizyta w tamtejszym urzędzie, podczas której uzyskasz stosowne potwierdzenie w dowodzie rejestracyjnym pojazdu — bez tego nie zdołasz dokonać rejestracji po powrocie do kraju. Jeśli jednak zdecydujesz się na import samochodów na zamówienie za pośrednictwem firmy, która się w tym specjalizuje, możesz całkowicie uniknąć konieczności bycia na miejscu.

Jak uzyskać tymczasowe tablice rejestracyjne, niezbędne do samodzielnego sprowadzenia samochodu z zagranicy? Jeśli importowane z Niemiec auto posiada ważne badanie techniczne możesz ubiegać się o tablice krótkoterminowe — w kolorze żółtym, zazwyczaj ważne przez 5 dni — lub wywozowe, czyli czerwone, których ważność to co najmniej 14 dni. Żółte tablice uzyskasz także bez aktualnego przeglądu, jednak wtedy powrót do kraju na kołach jest naturalnie niemożliwy, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług firmy transportowej.

Samochody z Niemiec na zamówienie — import z firmą sprowadzającą auta

Firma sprowadzająca auta z Niemiec na zamówienie to dobre rozwiązanie, które pomoże Ci zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku związanego z importem samochodu. Korzystając z pomocy profesjonalnej firmy nie musisz osobiście udawać się po odbiór pojazdu, możesz zaoszczędzić sporo czasu i środków, które przeznaczysz na dodatkowe wyposażenie, realizację pasji czy też prezent dla rodziny.